Zastupující velmistr

Zastupující velmistr, 1. Moravský zemský mistr Královského řádu Moravských rytířů svatého Rostislava a Kolumbana

Dipl. Ing. Dr. Jaroslav Pospíšil Postřelmovský, rytíř z Heydeldorfu a na Haydelbergu, Eq. M.

Osobní znak 1. zemského mistraOsobní znak:

Stříbrný štít rozdělený červeným břevnem v němž je běžící jelen přirozených barev se zlatou zbrojí, v horní části stříbrného štítu dvě červené růže vedle sebe se zlatým semeníkem, ve spodní části stříbrného štítu jedna červená růže se zlatým semeníkem. Na korunované turnajské přilbě jsou složená červeno stříbrně šachovaná křídla, mezi nimiž vyrůstá vyskakující jelen jako na štítě. Přikrývadla jsou červená a stříbrná.

(Osobní znak potvrzen diplomem Mistra Společenství Moravských rytířů sv. Rostislava ze dne 27. 6. 1999 na základě majestátu krále Ferdinanda III. ze dne 31. ledna 1650, jímž byl předku Mistra Janu Pospíšilovi z Heydeldorfu potvrzen rytířský stav a inkolát Markrabství moravského.)

 

 

 

 

Znak 2. mistra řáduZnak 2. mistra Společenství Moravských rytířů svatého Rostislava a Královského řádu Moravských rytířů svatého Rostislava a Kolumbana:

V půleném znaku, v pravé části v modrém poli zlatý patriarší kříž vyrůstající ze zlaté koruny (znamení Mistra ), v levé části ve stříbrném poli červené břevno v němž je běžící jelen přirozených barev se zlatou zbrojí, v horní části stříbrného pole štítu dvě červené růže se zlatým semeníkem a ve spodní části stříbrného pole štítu jedna červená růže se zlatým semeníkem. Na pravé korunované turnajové přilbě zlatý patriarší kříž vyrůstající ze zlaté koruny, přikrývadla modrá a zlatá. Na levé korunované turnajové přilbě složená červeno stříbrně šachovaná křídla mezi nimiž vyrůstá vyskakující jelen jako ve štítě. Přikrývadla jsou červená a stříbrná.

 

 

 

 

PřílohaVelikost
Životopis 2. mistra řádu68.24 KB
Jmenovací dekret107.59 KB
Jmenovací dekref od Velmistra řádu201.57 KB
Jmenovací dekret od Kancléře řádu124 KB
Dokument k významnému jubileu 2. mistra řádu155.31 KB