1. mistr Společenství Moravských rytířů svatého Rostislava a Královského řádu Moravských rytířů svatého Rostislava a Kolumbana Doc. PhDr. Lubomír Emil Vilém Havlík, DrSc., Eq. M.

† 5.3.2000 - mistr společenství od 30.11.1996 do 5.3.2000

Osobní znak:

V červeném štítu zlatý kříž sv. Havla (Crux sancti Gallonis ferrata) tvořený starobylým moravským mečem a břevnem zakončeným berličkami. Na korunované kolčí přilbě jsou červené volské rohy, do nichž jsou ze stran vetknuty kříže sv. Havla jako ve štítě. Přikrývadla jsou modrá a zlatá.

(Osobní znak potvrzen na základě dlouhodobého užívání nominačním diplomem Moravského národního kongresu ze dne 23. listopadu 1996.)
 

 

 

 

Znak 1. mistra Společenství Moravských rytířů svatého Rostislava

Ve čtvrceném štítu v prvním a čtvrtém modrém poli zlatý patriarší kříž vyrůstající ze zlaté koruny (znamení Mistra ), ve druhém a třetím červeném poli je zlatý kříž sv. Havla ( Crux sancti Gallonis ferrata ) tvořený starobylým moravským mečem a břevnem zakončeným berličkami. Na korunované kolčí přilbě jsou červené volské rohy, do nichž jsou ze stran vetknuty kříže sv. Havla jako ve štítě. Za volskými rohy jsou zlaté beraní rohy. Přikrývadla jsou modrá a zlatá.